GW Train Regio a.s.
Certifikát - EMS
Certifikát - QHMS
Certifikát - QMS

Naši partneři

ČSOB
Mastercard
Visa

INFORMAČNÍ LINKY PRO CESTUJÍCÍ

středisko Šumava: 733 785 009 (7-18 hod.)

ostatní střediska: 734 640 410 (7-18 hod.)

e-mail: info@gwtr.cz

Informace pro zdravotně postižené

Cestujícím na vozíčku umožňujeme přepravu na těchto tratích:

Sokolov - Kraslice - Zwotenhal (trať č.145)
Karlovy Vary dolní nádraží - Mariánské Lázně (trať č.149)
Karlovy Vary - Zwickau - Leipzig

České Budějovice - Černý Kříž (trať č.194)
Číčenice - Nové Údolí (trať č.197)
Strakonice - Volary (trať č.198)
linka R25 Plzeň - Most 

K přepravě na těchto tratích jsou používána vozidla řady BR654 a 628.2. Vozidla mají vyhrazené prostory pro cestující na vozíčku a jsou vybavena bezpečnostním pásem k zajištění vozíčku. Tato místa jsou situována bezprostředně u bezbariérového velkoprostorového WC. Vlaky jsou dále vybaveny Wi-Fi připojením k internetu a zásuvkami 230 V na drobnou elektroniku. 

Na lince R25 Plzeň - Most je nutné přepravu invalidních vozíků je nahlásit v pracovní den v předstihu nejméně 24 hodin. Přepravu na sobotu, neděli a státní svátek je nutné nahlásit v poslední pracovní den před volnem do 12:00. Hlášení se provádí na telefon: 734 640 410 nebo na e-mail infolinka@gwtr.cz. Infolinka je v provozu každý den 7:00 - 18:00.

Pro všechny naše další provozy (včetně již uvedené linky R25 Plzeň - Most) je možné využít pro objednávku cesty objednávkového systému One Ticket Asistence.

Jestliže cestujete s více různými dopravci je rovněž vhodnější si cestu s vozíkem nebo asistenci ve stanici objednat prostřednictvím objednávkového systému One Ticket Asistence.

Tato služba je poskytována všem, kdo potřebují pomoc při cestování vlakem v rámci Česka. Jsou to zejména: cestující na invalidním vozíku, cestující se sníženou schopností pohybu, pro něž prostředí vlaků nebo nádraží představuje překážku a cestující se sníženou schopností orientace, včetně zrakového či sluchového postižení